14.06.2019 - 30.06.2019

PREMIERA MIESIĄCA

KREW BOGA

reżyseria: Bartosz Konopka

czas trwania: 100 min. | produkcja: Polska, Belgia 2019

wybrane nagrody: Złote Lwy 2018: wygrana w kategorii najlepsze zdjęcia

premiera: 14 czerwca 

 

Najnowszy film nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Bartosza Konopki – twórcy głośnego „Królika po berlińsku” i docenionego przez widzów i krytyków obrazu „Lęk wysokości”. „Krew Boga” to posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i kościoła, formą przypominająca bezkompromisowe dzieła Nicolasa Windinga Refna oraz serialowy hit „Gra o tron”.

 

W rolach głównych występują: Krzysztof Pieczyński („Belfer”, „Ziarno prawdy”, „Jack Strong”), Karol Bernacki („Amok”), Jacek Koman („Moulin Rouge!”, „Son of a Gun”, „Ziarno prawdy”), Wiktoria Gorodeckaja, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Jan Bijvoet („Peaky Blinders”, „Borgman”, „W objęciach węża”), Jeroen Perceval („Głowa byka”, „Ardeny”) oraz jeden z najoryginalniejszych współczesnych performerów – Francuz, Olivier de Sagazan.

 

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ

reżyseria: Benedikt Erlingsson

czas trwania: 101 min. | produkcja: Francja, Islandia, Ukraina 2019

wybrane nagrody: Cannes 2018: Nagroda Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD) Zdobywca w Międzynarodowym Tygodniu Krytyki; Edda 2019, wygrana w 10 kategoriach: Film roku, Aktorka roku Halldóra Geirharðsdóttir,Reżyser roku, Scenariusz roku, Dźwięk roku, Montażysta roku, Najlepsza muzyka oryginalna, Najlepsze efekty specjalne, Scenograf roku, Zdjęcia roku.

premiera: 22 czerwca 

 

Przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami! Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podej-rzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

+ Więcej
Zobacz filmy w ramach cyklu
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła