01.05.2019 - 31.05.2019

PREMIERA miesiąca

Zapraszamy na dwie premiery, które odbędą się w maju! 17 maja o godz. 19.15 poruszająca historia o dorastaniu na podstawie światowego bestsellera - "Oddech" w reż. Simona Bakera, a 24 maja o 17.20 najnowszy film nagradzanego twórcy „Solaris” i „Happy Hour” - "Asako. Dzień i Noc".

ASAKO. DZIEŃ I NOC

reżyseria: Ryûsuke Hamaguchi

czas trwania: 119 min. | produkcja: Japonia, Francja 2019

wybrane nagrody: 2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes – Konkurs Główny; 2018 - International Cinephile Society Awards – najlepszy scenariusz.

premiera: 24 maja 2019

 

„Asako. Dzień i noc” to rewelacja festiwalu w Cannes, ambitny romans porównywany z dziełami Erika Rohmera i „Zawrotem głowy” Alfreda Hitchcocka. Asako mieszka w Osace. Zakochuje się w Baku, wolnym duchu. Pewnego dnia chłopak znika bez śladu. Dwa lata później znów spotykamy Asako. Obecnie mieszka w Tokio i spotyka się z Ryohei. Chłopak wygląda dokładnie jak Baku, ale ma zupełnie inną osobowość...

 

ODDECH

reżyseria: Simon Baker

czas trwania: 115 min | produkcja: Australia 2017

wybrane nagrody: AACTA – Nagrody Australijskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych: Najlepszy aktor drugoplanowy – Simon Baker, najlepszy dźwięk; ASIA PACIFIC SCREEN AWARDS – Nagroda publiczności.

premiera: 17 maja 2019

 

Lata siedemdziesiąte. Pikelet i Loonie dorastają w małej, spokojnej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Australii. Każdą wolną chwilę po szkole spędzają szukając przygód i adrenaliny, nieustannie ze sobą rywalizując. Chłopcy zaprzyjaźniają się z podstarzałym i charyzmatycznym surferem Sando, który namawia ich do podejmowania coraz większego ryzyka.

 

 

+ Więcej
Zobacz filmy w ramach cyklu
Asako. Dzień i noc
Oddech
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła