06.09.2019 - 14.09.2019

Siła Dokumentu

W cyklu Siła Dokumentu prezentowane są filmy poruszające różnorodną tematykę – są to między innymi portrety wybitnych artystów, sportowców, ale również filmy przedstawiające społecznie zaangażowane grupy ludzi, którzy swoimi działaniami starają się szerzyć w społeczeństwie wiedzę na temat problemów, z jakimi styka się współczesny świat. Przedstawione w tym miesiącu dokumenty zostało nagrodzone na międzynarodowych festiwalach filmowych, co dodatkowo potwierdza ich wyjątkową wartość.

Na pokazy w ramach cyklu Siła Dokumentu obowiązują bilety specjalne w cenie 10 zł. 

We wrześniu zapraszamy na wyjątkowy film dokumentalny "Maiden", którego bohaterkami są odważne i niezwykle wytrwałe kobiety!

 

"Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni" - Słyszała Tracy Edwards od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. "Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem" - mówi po latach. "Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody" - dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarłyszlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przgód: dzielne córki i odważne matki.

 

+ Więcej
Zobacz filmy w ramach cyklu
Maiden
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła