01.03.2020 - 31.01.2020

SIŁA DOKUMENTU

Zapraszamy do udziału w przeglądzie filmowym „Siła dokumentu”, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć oryginalne i docenione przez krytyków oraz widzów tytuły goszczące na ekranach kin w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Filmy, które pokazujemy poruszają różnorodną tematykę – są to między innymi portrety wybitnych sportowców, ale i filmy przedstawiające społecznie zaangażowane grupy ludzi, którzy swoimi działaniami starają się szerzyć w społeczeństwie wiedzę na temat problemów, z jakimi styka się współczesny świat. Wiele z przedstawionych poniżej dokumentów zostało nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach filmowych, co dodatkowo potwierdza ich wyjątkową wartość.

W styczniu w ramach cyklu prezentujemy:

  • "Antropocen" (reż. Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky) - dokument kręcony przez cztery lata, ukazujący formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią. Film był nominowany do Nagrody Festiwalowej w sekcji 'Prezentacje Specjalne' podczas MFF Toronto 2018.
  • "Krainę miodu" (reż. Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska), macedońskiego kandydata do Oscara oraz zwycięzcę 16. Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity, zdobywcę aż 4 nagród, w tym za najlepszy film dokumentalny!
  • " Serce Jamajki" (reż. Peter Webber), nagrodzonego Nagrodą Publiczności podczas festiwalu Dwa Brzegi 2019.„Serce Jamajki” to projekt muzyczny, którego celem jest połączenie legendarnych muzyków z tymi, którzy dopiero zaczynają podbijać serca słuchaczy swoim talentem.
  • "Ostatnią górę" (reż. Dariusz Załuski), którego akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata.

 

Na filmy w ramach cyklu Siła Dokumentu obowiązują bilety w cenie 10zł. Zapraszamy!

 

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła