Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
01.02.2020 - 22.02.2020

SIŁA DOKUMENTU

Zapraszamy do udziału w przeglądzie filmowym „Siła dokumentu”, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć oryginalne i docenione przez krytyków oraz widzów tytuły goszczące na ekranach kin w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Filmy, które pokazujemy poruszają różnorodną tematykę – są to między innymi portrety wybitnych sportowców, ale i filmy przedstawiające społecznie zaangażowane grupy ludzi, którzy swoimi działaniami starają się szerzyć w społeczeństwie wiedzę na temat problemów, z jakimi styka się współczesny świat. Wiele z przedstawionych poniżej dokumentów zostało nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach filmowych, co dodatkowo potwierdza ich wyjątkową wartość.

Wstęp 10zł

W lutym w ramach cyklu prezentujemy:

  • "Antropocen" (reż. Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky) - dokument kręcony przez cztery lata, ukazujący formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią. Film był nominowany do Nagrody Festiwalowej w sekcji 'Prezentacje Specjalne' podczas MFF Toronto 2018.
  • PREMIERA "Marianne i Leonard: Słowa miłości" (reż. Nick Broomfield) - piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen.
  • "Ostatnią górę" (reż. Dariusz Załuski), którego akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata.

 

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła