A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
23.09.2019 - 23.09.2019

Urodziny Johna Coltrane'a

23 września świętujemy urodziny Coltrane'a! Przyjdź do KinoPortu na specjalny, pierwszy i jedyny kinowy seans filmu dokumentalnego "Chasing Trane. Historia Johna Coltrane'a" organizowany przez KinoPort, Musicine, JazzPRESS i Fundację Eurojazz.

 

JOHN COLTRANE - saksofonista i kompozytor, jeden z najważniejszych muzyków w historii jazzu. Ikona, która wciąż inspiruje kolejne pokolenia muzyków do rozwoju i szukania własnych ścieżek nie tylko w muzyce. Jako lider nagrał ponad 100 albumów, w tym "Giant Steps" i "A Love Supreme", które należą do ścisłej czołówki kanonu światowego jazzu. W swojej twórczości przeszedł od melodyjności "Blue Trane"aż do atonalności "Ascension". Brał też udział w nagraniach najważniejszych płyt innych twórców, takich jak Miles Davis (m.in. "Kind of Blue"), Thelonious Monk i wielu innych.

 

CHASING TRANE: historia Johna Coltrane’a
2016 | 99' | USA | reż. John Scheinfeld
obsada: Wynton Marsalis, Sonny Rollins, Wayne Shorter, Carlos Santana, Bill Clinton i inni

Prowokujący do myślenia film o wybitnym, nieszablonowym artyście i myślicielu, którego przekraczająca granice muzyka w dalszym ciągu wywiera wpływ na ludzi na całym świecie. Historia demonów i ciemności, wytrwałości i odkupienia - niesamowita podróż duchowego wojownika; droga, która przekracza wszelkie bariery rasowe, religijne, wiekowe i geograficzne.

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
Zobacz filmy w ramach cyklu
Chasing Trane
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła