A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikonaksięgarnia koszyk ikona
Magazyn Ręcznik numer 1 zdjęcie

Magazyn Ręcznik numer 1

Pobierz

(...) swoje "ręczniki" mają też inne instytucje kultury, z okazji urodzin postanowiliśmy sprezentować sobie własne pismo o sztuce. Z oryginalnym, mocnym akcentem lokalnym, bo nie byłoby obu ŁAŹNI bez całego kontekstu Dolnego Miasta i Nowego Portu, dwóch gdańskich dzielnic, w których i z którymi pracujemy.

Dlatego w pierwszym numerze jest cały tekst z Nowego Portu, w którym wybuchł wulkan = REWITALIZACJA oraz zapis spotkania w siedzibie Krytyki Politycznej z udziałem naszego rezydenta Joshuy Schwebela, w trakcie którego usłyszeliśmy wiele ważnych i trudnych pytań o proces gentryfikacji i naszą rolę w nim. (...) w pierwszym numerze jest też międzynarodowo. Rok 2018 zakończyliśmy wystawami japońskiej sztuki awangardowej "Fluorescent Chrysanthemum Remembered" i prac brytyjskiego rysownika Nicka Wadleya. (...) Wyciskamy pierwszy RĘCZNIK i piszemy o naszych działaniach edukacyjnych - warsztatach z animacji błyskawicznej i projekcie KinoPasja prowadzonym w naszym kinie studyjnym. Markowi Rogulusowi oddaliśmy cztery strony i naszą przestrzeń wystawienniczą w Nowym Porcie. Fotografa Jerzego Wierzbickiego udało nam się złapać na dwa dni przed wyjazdem na najbardziej piaszczystą pustynię świata.

(...) Do współpracy przy pierwszym numerze zaprosiliśmy też naszych przyjaciół z Dolnego Miasta, którzy mają oczy, uszy i głowy otwarte.

 

Ze wstępu pierwszego numery Magazynu RĘCZNIK

 

 

Projekt graficzny: Jan Rosiek
Okładka: Alesia Iurtcevich
*Projekt okładki powstał jako efekt zajęć prowadzonych przez dr Anitę Wasik na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

 

 

Bezpłatny magazyn Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA Ręcznik wydajemy dwa razy w roku. Opisujemy w nim wystawy, spotkania i wydarznia organizowane przez ŁAŹNIĘ. Poruszamy tematy związane z Dolnym Miastem i Nowym Portem, gdzie działamy. Do współpracy przy każdym numerze zapraszani są krytycy sztuki, kuratorzy, artyści i ludzie związanie ze środowiskiem artystycznym. Ręcznik można znaleźć i przeczytać w ŁAŹNI na Dolnym Mieście i w Nowym Porcie oraz w wybranych instytcjach kultuy, kawiarniach i knajpkach na terenie całego Trójmiasta.

 

Lepiej czytać RĘCZNIK, niż nie czytać

#czytamrecznik

Redakcja:Justyna Sudakowska, Tymoteusz Skiba
Wydawca:Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA
Dane:Oprawa miękka, il.str.: 52
Język:polski/angielski
ISSN:2657-8174

Zobacz i pobierz pozostałe numery

Magazyn Ręcznik numer 2

X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła