Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
24.01 - 29.02.2020
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

Gívan Belá Rezydencja artystyczna

Na przełomie stycznia i lutego 2020 roku w ramach projektu „Doświadczanie zmysłami” będziemy gościć w CSW ŁAŹNIA Gívana Belá.

Artysta, po doświadczeniu studiowania literatury i lingwistyki na Uniwersytecie w Gandawie, oraz częściowo filozofii i rzeźby, w połowie lat 80. radykalnie zmienił obszar swoich zainteresowań na muzykę komputerową, a także w późniejszym czasie na generatywną wizualizację. Od 1990 roku zajmował się różnymi formami eksperymentalnej sztuki mediów. Pracował i mieszkał w wielu miejscach, m.in.: Belfaście, Gandawie, Antwerpii, Brukseli, Nowym Jorku, Amsterdamie, Berlinie, Bratysławie, Pradze. Zaangażowany w liczne kolektywne organizacje, takie jak: Stellingname (1984-1989), Young Farmers Claim Future (1990-2000), dBONANZAh! (1998-2002) oraz mXHz.org (2002-?) i Society of Algorithm (2004-?). Inicjatywy te były okazją do wspólnego badania wielu różnych form kreatywności pomiędzy prawdziwymi i nie-fizycznymi ludźmi, w tym maszynami. Współzałożyciel i aktywny członek organizacji OKNO w Brukseli – interdyscyplinarnego centrum sztuki i technologii mediów, wspierającego badania, tworzenie oraz prezentację innowacyjnych projektów kulturalnych, nowych technologii i sztuki mediów. Założyciel KRA (Kravín Rural Arts) – organizacji na odległych wzgórzach Vysočina w Czechach, dokąd zaprasza międzynarodowych i lokalnych rezydentów do pracy nad eksperymentalnym programem ekologiczno-artystyczno-technologicznym i społecznym, w celu nowego spojrzenia na współczesną wieś.

 

Rezydencja artysty odbywa się w ramach projektu pod roboczym tytułem „Doświadczanie zmysłami” kuratorki Niny Czegledy, skupionego na refleksji nad różnorodnością doznań zmysłowych. Projekt rozpoczął się w 2019 roku serią rezydencji artystycznych, a zakończy się zbiorową wystawą jesienią 2021 roku w CSW ŁAŹNIA.

Projekt stanowi próbę refleksji nad różnorodnością doznań zmysłowych. Liczne działania artystyczno-badawczo-edukacyjne, w tym: wystawy, dyskusje, prezentacje, rezydencje artystyczne i warsztaty edukacyjne skupią się na badaniu polisensorycznej percepcji otoczenia. W 2019 odbyła się seria rezydencji artystycznych artystów, którzy rozpoczęli pracę nad projektami związanymi ze zmysłami: dotyku, węchu, słuchu, wzroku i smaku. Wśród zaproszonych dotychczas twórców znaleźli się: Csenge Kolozsvari, Hilda Kozari, Emma Smith, Raewyn Turner i Brian Harris.

 

Zespół z ramienia CSW ŁAŹNIA realizujący projekt: Aleksandra Księżopolska, Agnieszka Kulazińska, Lila Bosowska.

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła