A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
23.01 - 01.02.2020
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

Klara Ravat - rezydencja artystycza

Pod koniec stycznia 2020 roku w ramach projektu „Doświadczanie zmysłami” będziemy gościć w CSW ŁAŹNIA Klarę Ravat. Hiszpańska artystka mieszkająca na stałe w Berlinie, performerka, tworzy prace wykorzystujące olfaktologię, instalacje i filmy eksperymentalne. Interesuje ją rola zmysłu węchu w obszarach związanych z pamięcią, doświadczeniem i dniem dzisiejszym. Kreuje sytuacje i momenty, w których zapach wywołuje ukryte wspomnienia, doznania i obrazy.

Klara Ravat ukończyła ArtScience w Royal Academy of Arts w Królestwie Niderlandów oraz psychologię na Open University w Katalonii. Jest współzałożycielką i dyrektorką Smell Lab (www.smell-lab.org), projektu społecznościowego, który koncentruje się na badaniu zmysłu węchu w oparciu o sztukę i naukę.

 

Rezydencja hiszpańskiej artystki odbywa się w ramach projektu pod roboczym tytułem „Doświadczanie zmysłami” kuratorki Niny Czegledy, skupionego na refleksji nad różnorodnością doznań zmysłowych. Projekt rozpoczął się w 2019 roku serią rezydencji artystycznych, a zakończy się zbiorową wystawą jesienią 2021 roku w CSW ŁAŹNIA.

 

Projekt stanowi próbę refleksji nad różnorodnością doznań zmysłowych. Liczne działania artystyczno-badawczo-edukacyjne, w tym: wystawy, dyskusje, prezentacje, rezydencje artystyczne i warsztaty edukacyjne skupią się na badaniu polisensorycznej percepcji otoczenia. W 2019 odbyła się seria rezydencji artystycznych artystów, którzy rozpoczęli pracę nad projektami związanymi ze zmysłami: dotyku, węchu, słuchu, wzroku i smaku. Wśród zaproszonych dotychczas twórców znaleźli się: Csenge Kolozsvari, Hilda Kozari, Emma Smith, Raewyn Turner i Brian Harris.

 

Zespół z ramienia CSW ŁAŹNIA realizujący projekt: Aleksandra Księżopolska, Agnieszka Kulazińska, Lila Bosowska

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
Klara Ravat
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła