A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
10.07 - 17.07.2020

Rezydencja w W788 – Pamela Leończyk

W lipcu odbędzie się rezydencja Pameli Leończyk w W788 (facebook.com/wisla788)
W niewielkim domku, w sąsiedztwie Eli Jabłońskiej i jej rodziny powstała przestrzeń dedykowana rezydencjom, gdzie artyści i artystki będą mieli okazję do swobodnej i samodzielnej twórczości.

W ramach współpracy CSW ŁAŹNIA i W788 tegoroczny program rezydencyjny odbywa się pod hasłem „Doświadczanie zmysłami”, będącym częścią kilkuletniego projektu interdyscyplinarnego pod kuratelą Niny Czegledy (www.ninaczegledy.net) i wpisujący się tym samym w zainicjowaną w 2019 roku serię rezydencji artystycznych, w ramach których zaproszeni artyści i artystki pracują w obszarze badań zmysłów za pomocą dźwięku, zapachu, smaku, wzroku czy dotyku. Liczne działania artystyczno-badawczo-edukacyjne, w tym: wystawa, rezydencje artystyczne, dyskusje, prezentacje i warsztaty edukacyjne skupiają się na badaniu polisensorycznej percepcji otoczenia. Finał projektu został zaplanowany na jesień 2021 roku w CSW ŁAŹNIA.

 

W tegorocznej edycji rezydencję w W788 odbędą również: Krystyna Jędrzejewska-Szmek oraz Krzysztof Topolski (Arszyn).

 

Pamela Leończyk o planie na swoją rezydencję w W788:

W projekcie "Trzepot" przestrzeń lasu stanowi punkt wyjścia do poszukiwań dźwiękowych i wizualnych. W pracy będę próbowała zmierzyć się z przygnębiającą fantazją, w której człowiek pozbawiony jest możliwości obcowania z naturą i tworzy jej substytuty w postaci zaprojektowanych przestrzeni wypoczynku. Być może za kilka dekad jedynym dostępem do dźwięku i zieleni lasu będą sztucznie wytwarzane lasy, do których wstęp będzie płatny jak do fantastycznego parku rozrywki. Ile jesteśmy w stanie zapłacić za "zieloną regenerację"?

facebook.com/wisla788

 

Pamela Leończyk

Reżyserka, autorka instalacji performatywnych, performerka. Studentka ostatniego roku reżyserii teatralnej na warszawskiej Akademii Teatralnej. Absolwentka Wiedzy o Teatrze oraz Performatyki Przedstawień na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej prace artystyczne były pokazywane podczas festiwalu FIST w Belgradzie. Laureatka Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację instalacji artystycznej ANIMATUS. Jej spektakl “ciało proces” został nagrodzony Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych OFTeN. Stypendystka programu Laboratorium Nowego Teatru organizowanego przez Nowy Teatr w Krakowie. Uczestniczyła w projektach międzynarodowych organizowanych przez Platform European Theater Academy w Cesis (Łotwa), gdzie zrealizowała spektakl site-specific “Free the monument”. W Salzburgu we współpracy z grupą reżyserów europejskich przygotowała spektakl “Poor - Rich Europe”. Miłośniczka gór, spontanicznych podróży stopem, pracy nad ciałem, poszukująca nieustannie harmonii w życiu, uwielbia gawędzić, śpiewać, tańczyć boso.

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła