12.02.2017 - 01.01.2018
ŁAŹNIA 1 + 2
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

REZYDENCJE ARTYSTYCZNE W RAMACH WILNA W GDAŃSKU

W ramach corocznej współpracy między Wilnem a Gdańskiem, którego częścią jest festiwal Wilno w Gdańsku, CSW ŁAŹNIA zainicjowało wymianę między litewską a polską sceną artystyczną. W 2015 roku CSW ŁAŹNIA zaprosiło kuratorkę Ūlę Tornau z Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie, do współtworzenia programu międzynarodowych rezydencji artystycznych, których podsumowanie odbędzie się w lecie 2017 roku w CSW ŁAŹNIA
W ramach corocznej współpracy między Wilnem a Gdańskiem, którego częścią jest festiwal Wilno w Gdańsku, CSW ŁAŹNIA zainicjowało wymianę między litewską a polską sceną artystyczną. W 2015 roku CSW ŁAŹNIA zaprosiło kuratorkę Ūlę Tornau z Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie, do współtworzenia programu międzynarodowych rezydencji artystycznych, których podsumowanie odbędzie się w lecie 2017 roku w CSW ŁAŹNIA. Kuratorka zaprosiła do projektu artystów, których działalność odznacza się zaangażowanym i zróżnicowanym podeściem do przestrzeni miejskiej; więkość z zaproszonych artystów pracowała wcześniej w Wilnie. Wybrana grupa odbywała swoje badawcze pobyty rezydencyjne w Gdańsku, w latach 2015-2016. Rezydencje zostały poświęcone analizie zastanego w danym czasie stanu mentalngo przestrzeni generowanej przez miasto, a zwłaszcza jego zmieniającego się środowiska fizycznego w obu budynkach CSW ŁAŹNIA, co mogło stać się punktem wyjścia dla stworzenia nowych prac artystycznych na wystawę w ramach festiwalu Wilno w Gdańsku w 2017 roku. Prace, które znajdą się na wystawie mają być zadedykowane przestrzeni CSW ŁAŹNIA.
 
Artyści: Kipras Dubauskas (Litwa), Laurent Dupont (Belgia), Habima Fuchs (Czechy), Duonis-Donatas Jankauskas (Litwa), Morten Larsen (Norwegia), Kalin Lindena (Niemcy), Mirjam Wirz (Szwajcaria).
 
 
+ Więcej
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła