15.02 - 08.07.2018
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

STRASBURG 2018 - pobyt rezydencyjny

Nabór na trzymiesięczny pobyt rezydencyjny dla artystów w Strasburgu, w okresie październik – grudzień 2018.

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA wraz ze Stowarzyszeniem Apollonia ze Strasburga oraz Miastem Strasburg ogłasza nabór na trzymiesięczny pobyt rezydencyjny dla artystów w Strasburgu, w okresie październik – grudzień 2018.


Tematem przewodnim jesiennej rezydencji jest analiza miasta oraz różne oblicza jego transformacji. Artyści zostaną poproszeni o przedstawienie projektów związanych z przestrzenią publiczną lub partycypacją społeczną. W Strasburgu, artysta w ramach swojej rezydencji może zostać również poproszony o poprowadzenie tygodniowych warsztatów, skierowanych do lokalnych mieszkańców.


Nabór odbędzie się w drodze konkursowej. Wstępnej selekcji dokona jury powołane z ramienia CSW ŁAŹNIA, następnie spośród grupy artystów zakwalifikowanych do następnego etapu ostatecznego wyboru dokona jury w Strasburgu.

 Miasto Strasburg zapewnia wybranemu artyście:

  • zakwaterowanie oraz pracownię w Strasbourgu.


CSW ŁAŹNIA zapewnia wybranemu artyście:

  • grant w wysokości 4000,00 PLN netto miesięcznie – obejmujący koszty utrzymania oraz materiały niezbędne do realizacji projektu.
 

UWAGA: przejazd artysty z Polski do Strasburga i z powrotem, a także ewentualny transport powrotny swoich prac artysta musi opłacić we własnym zakresie.Warunki uczestnictwa:
1/ Wiek powyżej 25 lat.
2/ Znajomość języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym.
3/ Przesłanie na adres rezydencje@laznia.pl aplikacji do dn. 23.04.2018 (z dopiskiem „Strasburg 2018” w temacie e-maila).
UWAGA: nie ma żadnych ograniczeń co mediów, którymi posługuje się artysta/artystka

 

W skład aplikacji powinny wchodzić:
- list, przedstawiający motywację artystki/artysty;
- CV;
- portfolio;
- zarys tematu, który artystka/artysta pragnie podjąć podczas rezydencji.

 

Pierwsza aplikacja może być złożona w języku polskim. Następnie, wybrani do kolejnego etapu naboru artyści zostaną poproszeni o przesłanie dokumentów w języku angielskim lub francuskim.

 

Kontakt:
Lila Schally-Kacprzak
rezydencje@laznia.pl

 

 
Fot. Adam Bogdan   
 
+ Więcej
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła