A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
10.03 - 31.05.2020

Studiotopia - open call dla naukowców

OTWARTY NABÓR DLA NAUKOWCÓW

ARTYŚCI ZAPRASZAJĄ NAUKOWCÓW DO SWOICH PRACOWNI

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ: 31 MAJA 2020 DO 20.00
APLIKACJA: www.studiotopia.eu

STUDIOTOPIĘ opisać można jako kreatywną podróż w stronę budowania klimatu dla zrównoważonego rozwoju Europy poprzez połączenie w jednym projekcie podejść charakterystycznych dla nauki i sztuki. Głównym celem projektu jest promocja i zwiększenie współpracy pomiędzy instytucjami kultury a ośrodkami badawczymi, uniwersytetami, laboratoriami innowacji, twórcami i obywatelami Europy.

 

W ciągu siedemnastu miesięcy trwania STUDIOTOPII 13 artystom i 13 naukowcom stworzona zostanie wyjątkowa możliwość współpracy. Nasz program ma na celu zachęcenie naukowców do wymiany pomysłów, wiedzy i naukowej metodologii z międzynarodowymi artystami wizualnymi. Motorem współpracy będą spotkania w pracowniach artystów. Rezultaty, stworzone koncepcje i materiał zebrany podczas badań zostanie zaprezentowany w partnerskich instytucjach na terenie Europy.

 

Rezydencje mają na celu stworzenie, zarówno dla artysty, jak i dla naukowca możliwości dzielenia się swoim doświadczeniem z międzynarodową publicznością, kuratorami, specjalistami z zakresu sztuk wizualnych oraz badaczami.

 

Zapraszamy naukowców, aby dołączyli do artystów w tej wizjonerskiej podróży i wspólnie zaproponowali rozwiązania globalnych wyzwań w ramach rezydencji opartych na równoprawnym partnerstwie.

 

Kto może aplikować?

 

- naukowcy z różnych krajów przebywający na terenie Europy (tylko podróże na terenie Europy będą finansowane)

- przedstawiciele różnych dziedzin nauki

 

- aplikujący muszą być gotowi do odbycia przynajmniej 6 podróży w ramach rezydencji do miast na terenie Europy (lokalizacje zależą od miejsca pracy artysty)

- kluczowa jest chęć do dzielenia się wiedzą fachową i podjęcie krytycznej analizy co najmniej jednego z celów zrównoważonego rozwoju (SDG)

- transnarodowa współpraca będzie priorytetem

- wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego

 

Harmonogram

 

- Zgłoszenia przyjmujemy od 10 marca do 31 maja do g. 20.00 CET

- 13 wybranych kandydatów zostanie poinformowanych o wynikach naboru nie późniejniż do 15 czerwca

 

Program rezydencyjny rozpocznie się dwudniowym wydarzeniem/giełdą współpracy, które odbędziesię we wrześniu 2020 roku w Linzu/ Austria podczas Festiwalu ArsElectronica. (www.ars.electronica.art). Wszyscy wyłonieni w wyniku otwartego naboru kandydaci zostaną na nie zaproszeni by spotkać się z artystami i stworzyć artystyczno-naukowe duety.

 

- Program zakończy się na początku 2022 roku

 

Zainteresowany/Zainteresowana?

Więcej informacji o ofercie dla naukowców, artystach biorących udział w projekcie oraz szczegółowe wymagania dotyczące aplikacji oraz formularz na www.studiotopia.eu

 

Czym jest STUDIOTOPIA?

 

STUDIOTOPIA to wspólne przedsięwzięcie ośmiu europejskich instytucji kultury: Center for Fine Arts (BOZAR) oraz GLUON w Brukselii, Ars Electronica w Linz, Cluj Cultural Centre w Kluż, ŁAŹNIA Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku, Onassis Cultural Centre w Atenach, Vrije Universiteit Amsterdam iLaboral w Gijon.

 

W ramach projektu zaplanowanego na lata 2019 - 2022 odbędzie się szereg działań tworzonych we współpracy uczestniczących w projekcie partnerskich instytucji. Będą to: rezydencje, wystawy, pop-up labs, warsztaty i rozmowy. Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości oraz wspieranie kreatywnych i krytycznych refleksji na temat wyzwań środowiskowych, przed którymi stoi obecnie nasze społeczeństwo.

 

#studiotopia #artandscience #sustainabledevelopment

 

STUDIOTOPIA jest współfinansowana z programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
Partnerzy
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła