A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
05.07 - 27.07.2019
100cznia, ul. Ks. Popiełuszki 5

1. NIEFESTIWAL. FIGNACY FREEDOME STORE

Pierwsze z wydarzeń towarzyszących “Niefestiwalowi Miasto i Sztuka” organizowanym przez CSW ŁAŹNIA, to prezentacja alternatywnego concept-store’u o nazwie „FIGNACY FREEDOME STORE” w przestrzeni klubu 100cznia.

5.07 - 27.07.19, od 12.00
100cznia

5.07.19 o 18.00 - otwarcie concept-store FIGNACY FREEDOM STORE
12.07.19 o 20.00 - wydarzenie DROP FREEDOM COLA
19.07.19 o 18.00 - wydarzenie DROP EVENT
27.07.19 o 18.00 - finisaż, zamknięcie sklepu FIGNACY FREEDOM STORE

FIGNACY FREEDOM STORE – to kolejny concept-store, który w ramach pop-up'u przez miesiąc zaistnieje w przestrzeni 100czni. Miejsce funkcjonowania sklepu jest tutaj nieprzypadkowe. Wszystkie przedmioty dostępne w ofercie (obiekty zawieszone na granicy pomiędzy sztuką a produktem) będą dotyczyły szeroko rozumianej tematyki wolności, transformacji i Stoczni Gdańsk. Tylko tutaj odzyskacie swoją anonimowość, znajdziecie groteskowe pamiątki z Gdańska, dowiecie się jak wykonać koktajl Mołotowa lub w ikeowskim stylu stworzycie transparent protestacyjny. Nie wiesz jaki smak ma Twoja wolność? Zapraszamy na otwarcie. W trakcie funkcjonowania sklepu stopniowo będą się pojawiać kolejne ARTykuły w formie drop'ów, w związku z tym warto będzie nas odwiedzić kilka razy. O wszystkim będziemy informować przez nasze kanały social media.

 

Niefestiwal Miasto i Sztuka to pierwsza, pilotażowa odsłona cyklicznego wydarzenia, organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w sezonie letnim w Gdańsku, które skupia się wokół zagadnienia szeroko pojętej sztuki w przestrzeni publicznej. Na okres dziesięciu dni instalacje i interwencje artystyczne wpiszą się w przestrzeń miejską. W 2019 roku prace niefestiwalowe zagoszczą przede wszystkim na Dolnym Mieście. Część z nich zostanie wyeksponowana w szkatułkowych galeriach – kontenerach/pawilonach. Wokół prac odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące takie jak: koncerty, warsztaty, wykłady, performanse czy akcje społeczne. Działania „satelickie” będą pojawiać się na terenie całego miasta, m.in.: jeden z naszych pawilonów zagości w 100czni, a plakatowa kampania społeczna „Moja wolność” rozprzestrzeni się na citylightach i słupach w całym Gdańsku.

 

 

Niefestiwal Miasto i Sztuka to okazja, żeby przyjrzeć się najnowszym dokonaniom i kondycji sztuki współczesnej poza murami galerii, spędzić czas na świeżym powietrzu, angażując się w kreatywne aktywności i poznać nowych ludzi. Poprzez te działania będziemy odnosić się do bieżących problemów społecznych, zastanowić się nad rolą sztuki w przestrzeni miasta, poszukiwać różnych form komunikacji z odbiorcą oraz nowych kontekstów sztuki.

 

Robimy sztukę w mieście. Niefestiwal!

 

Przeglądaj

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła