A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
27.06 - 31.10.2020

Artcast

ARTCAST to podcast o sztuce współczesnej, gdzie głos mają przede wszystkim artyści! Zapraszani twórcy przepytywani będą na różne tematy od bieżącej sytuacji społecznej, kondycji kultury współczesnej, czy sens sztuki, ujawnią swoje opinie, poglądy lub wizje. Każdy odcinek to inne zagadnienie i inny twórca. Zawsze zastanawiałeś się: co artysta miał na myśli? Zapraszamy do odsłuchania!
ARTCAST — można polemizować, można komentować!

Pierwszy odcinek w sobotę, 27 czerwca 2020 o 10.00 na antenie Radia Kapitał.

Co kryje się pod stwierdzeniem, że artyści są niewidzialni?
Czym jest praca artysty?
Czy tarcza antykryzysowa chroni twórców?
Jaką rolę mógłby pełnić celowy system ubezpieczeń dla artystów?
Co artysta może powiedzieć w przestrzeni publicznej, a czego nie?

 

Podcasty znajdziecie na naszym Soundcloudzie: Soundcloud.com/csw_laznia

 

Odcinek #1

 

Transkrypcja odcinka 01 do pobrania TUTAJ.
Na te pytania odpowie jedna z najwybitniejszych polskich artystek współczesnych – Julita Wójcik – już w pierwszym odcinku - 27 czerwca o 10.00 w Radio Kapitał.

W pierwszym odcinku z serii Artcast — gościmy jedną z najwybitniejszych, polskich, współczesnych artystek — Julitę Wójcik, performerkę, autorkę licznych akcji artystycznych w przestrzeniach publicznych, laureatkę wielu znaczących nagród, jej prace na stałe wpisały się w kanon polskiej sztuki współczesnej.

Obecna, trudna sytuacja twórców jest wypadkową mało przychylnego systemu zatrudniania oraz wstrząsu spowodowanego nagłym zamknięciem. Wiele instytucji ograniczyło liczbę wydarzeń, a więc również ilość pieniędzy, które planowały przeznaczyć na wynagrodzenia dla artystów. W tym kontekście wybór Julity Wójcik jako pierwszego gościa, wydawał się oczywisty. Artystka wielokrotnie w swoich pracach podejmowała wątek warunków pracy i zatrudnienia artystów.
Opracowanie graficzne: Jan Rosiek

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła