09.11 - 19.11.2017
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

In Progress: Kryptogen Rundfunk / Neznamo (RU)

18 listopada 2017, 20:00
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 1, Gdańsk Dolne Miasto
Kurator: Michał Porwet

Wstęp wolny
18 listopada 2017, 20:00
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 1, Gdańsk Dolne Miasto
Kurator: Michał Porwet

Wstęp wolny
 
 
KRYPTOGEN RUNDFUNK jest projektem noise z Sankt Petersburga, który rozpoczął działalność w 2002 roku. Jak dotąd Kryptogen Rundfunk wydał dwa pełne albumy, kilka kolaboracji z innymi projektami z Rosji oraz wiele utworów na płytach kompilacyjnych z muzyką eksperymentalną.

Brzmienie projektu opiera się na analogowej elektronice, szumach radiowych i innych znalezionych dźwiękach, które przeplatają się w psychodelicznych gęstych warstwach, często eksplorując skrajne dźwiękowe spektrum. Celem tych eksperymentów jest wyłączenie świadomej percepcji słuchaczy w celu zanurzenia ich w bezpośrednim doświadczaniu sonicznego abstraktu.

Jedynym członkiniem projektu jest Artyom (M.M.), który gra także w innych grupach, takich jak Hattifnatter, Lunar Abyss i Govorit Radio Kosmos. Jest także założycielem wytwórni ZHELEZOBETON skupiającej się na wydawaniu muzyki eksperymentalnej i post-industrialnej.

http://kr.radionoise.ru
https://kryptogen.bandcamp.com
https://soundcloud.com/kryptogen
https://facebook.com/kryptogenrundfunk
 
***

NEZNAMO to utworzony pod koniec 1995 roku projekt Dmitrya N. Shilova, działający początkowo pod nazwą UNKNOWN, w ramach którego artysta badał ludzką egzystencję i doświadczenia. W pierwszym okresie działania projektu (lata 1996-2002) powstało kilka prac inspirowanych muzyką drone, ambient, minimalizmem oraz współczesną muzyką poważną. Na lata 2002-2006 projekt zawiesił działalność, która wznowił pod koniec 2006 roku pod nazwą NEZNAMO. Mistyczne eksploracje dźwiękowe projektu są obecnie tworzone poprzez użycie instrumentów tradycyjnych, pogłosów, ludzkiego głosu, kamieni, drewna i piasku ze szczyptą nagrań terenowych.

http://neznamo.moonsun.info
https://soundcloud.com/neznamo
https://www.facebook.com/neznamodrone
 
+ Więcej
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła