29.03 - 07.04.2018
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

In Progress: SqrtSigil

6 kwietnia 2018, 20:00; wstęp wolny

Kurator: Michał Porwet

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA1, Gdańsk Dolne Miasto
6 kwietnia 2018, 20:00; wstęp wolny

Kurator: Michał Porwet

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA1, Gdańsk Dolne Miasto
 
Wydarzenie na Facebooku
 
✳️ ✳️ ✳️
 
SqrtSigil to solowy projekt Maćka Jaciuka (30 kilo słońca, Ak Uki, mothertape), jednego z założycieli kołobrzeskiego labelu Plaża Zachodnia. SqrtSigil zadebiutował w 2014 roku, wydając dwie EPki w Lethal Dose Recordings, które spotkały się z ciepłym przyjęciem i otworzyły mu drogę do współpracy z kanadyjskim D.M.T. Records.

W 2015 roku pojawił się pierwszy długogrający album zatytułowany „PostDog”. W 2017 roku, nakładem Plaży Zachodniej ukazała się kaseta „Licho”, która bardzo dobrze pokazuje kierunek w który SqrtSigil podąża w swoich muzycznych poszukiwaniach. Zaszumione, pełne trzasków i noisów, eksperymentalne post-techno zastąpił odrealniony i hipnotyczny ambient w którym bardzo ważną rolę odgrywają fragmenty nagrań terenowych, pełne cichych rozmów, westchnień czy szeptów. Wszystko zatopione zostaje w rozmytych, dźwiękowych plamach, w których można usłyszeć niezidentyfikowane mikro-dźwięki, tekstury, pomruki i szelesty z pojawiającymi się dubowymi pulsacjami basu czy fragmentami bitu.

Na żywo występuje sporadycznie. Jak sam przekonuje, projekt traktuje jako granie „w sypialni”, dla ukojenia nerwów po całym dniu pełnym hałasu i chaosu...
 
 
+ Więcej
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła