15.05.2019
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

Spotkanie z prof. Grzybkowską

Z okazji 30-lecia pracy naukowej odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Teresą Grzybkowską, podczas którego zostanie wręczona Nagroda Prezydenta Gdańska w Dziedzinie Kultury dla Pani Profesor.

Spotkanie: środa 15 maja o 18:00

Teresa Grzybkowska jest profesorką zwyczajną, historyczką sztuki specjalizująca się w malarstwie nowożytnym polskim i europejskim. Znawczynią sztuki gdańskiej niezwykle zasłużoną dla rozwoju gdańskiej Historii Sztuki. Przez wiele lat była wykładowczynią w ówczesnym Zakładzie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego (w latach 1989 – 2002), obecnie przekształconym w Instytut Historii Sztuki. Początkowo był to niewielki zakład naukowy prowadzący zajęcia dydaktyczne dla innych kierunków humanistycznych. Prof. Grzybkowska została jego pierwszą kierowniczką i podjęła się trudów prac organizacyjnych. Wykładała na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pełniła także stanowisko Wicedyrektorki Muzeum Narodowego w Gdańsku w latach 2000 – 2002.

W 1992 roku zainicjowała wydawanie rocznika „Porta Aurea” przez ówczesny Zakład Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, rocznik ukazujący się do dzisiaj. Zorganizowała rownież szereg konferencji naukowych, a w 1997 roku wystawę sztuki gdańskiej „Aurea Porta Rzeczpospolitej”.

+ Więcej
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła