A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
11.08 - 19.07.2020

Archiwum vol. 2

Internetowa wystawa „Archiwum vol. 2. Co w trawie piszczy czyli subiektywny przewodnik po sztuce współczesnej” to przypomnienie kilkudziesięciu wystaw, które wydarzyły się w ciągu ostatnich 10 lat w CSW ŁAŹNIA, a także przybliżenie kilku zagadnień mniej lub bardziej ważnych dla rozwoju sztuki współczesnej.

Wystawa prezentowana na Facebook CSW ŁAŹNIA

11.05 - 17.05 Sztuka vs Sport
18.05 - 24.05 Sztuka vs Rzeczywistość
25.05 - 31.05 Sztuka vs Design
01.06 - 07.06 Sztuka vs Odbiorca
kuratorki: Agnieszka Kulazińska, Aleksandra Księżopolska

Współcześni twórcy i twórczynie poprzez swoją artystyczną aktywność często stawiają pytania dotykające przeróżnych zagadnień naszej codzienności. Zastanawiają się, jaki wpływ mają one na nas, naszą świadomość, nasze życie. Mówią SPRAWDZAM, nie stawiają siebie w opozycji do analizowanych zagadnień, ale raczej zmuszają do przyjrzenia się i postawienia pytań o gąszcz symboli i powiązań w jakich funkcjonujemy.

 

Nasza wystawa przybierze formę subiektywnego przewodnika przez niektóre z zagadnień podejmowanych przez artystki i artystów współczesnych. Jej formuła, z założenia dostosowana do warunków społecznościowego medium, będzie otwarta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Czy jest ktoś po drugiej stronie internetowego łącza? Cyfrowa odpowiedź w czasach izolacji spowodowanej epidemią jest niezwykle istotna.

 

Jednym z celów sztuki jest tworzenie tymczasowych społeczności, spotkanie z drugim człowiekiem za pośrednictwem dzieła. Stwórzmy zatem wirtualną grupę, dołączmy do gry formami i zagadnieniami implikowanym poprzez prace artystów współczesnych. Zachęcamy do własnych ścieżek i interpretacji. Błąd jest mile widziany.

„Nic tak nie podnosi autora na duchu, jak odkrycie sposobów odczytania, o których sam ani nie pomyślał, a które podsuwają mu czytelnicy”, jak pisał Umberto Eco.

 

Wystawę znajdziecie śledząc nasz profil na Facebooku: facebook/CSW ŁAŹNIA

 

Tydzień #4 Sztuka vs Odbiorca

 

Tydzień #3 Sztuka vs Design

„Wzór, osnowa, wątek”

„Tekstylne autorefleksje: 2 in 1”

„Tekstyle auto-refleksje. Sztuka vs. Design?”

 

Tydzień #2 Sztuka vs Rzeczywistość

Fragment wielokanałowej instalacji video "Dryfując" duetu Birgit Johnsen & Hanne Nielsen (2014), pokazywanej na wystawie w CSW ŁAŹNIA w 2015 roku.

Chris Niedenthal jest jednym z najważniejszych dokumentalistów czasu przemian politycznych, życia codziennego w PRL, „rekwizytów” ówczesnej rzeczywistości i wizerunków zwykłych ludzi.

"Dryfując" Hanne Nielsen i Birgit Johnsen z 2015 roku

Prace artystów, którzy brali udział w wystawie „homeMade. Konstruowanie światów zastępczych”

Tematyka wystawy „homeMade. Konstruowanie światów zastępczych” wydaje się szczególnie aktualna współcześnie. Czas izolacji powoli dobiega końca, jak zapamiętamy ten okres, kiedy nasza rzeczywistość ograniczała się do przestrzeni naszego mieszkania?

Jak powinna zachować się sztuka wobec rzeczywistości?

 

Tydzień #1 Sztuka vs Sport

Sesja stretchingu z Vanessą Brazeau

Sztuka vs Sport: "The Solution Mat – forum prowadzenia sporów" Vanessy Brazeau

Projekt Chrisa Olley’a „92 stadiony”

Hans van der Meer - Europejskie boiska Wystawa CSW Łaźnia 2

Projekt Hansa Van der Meera „Europejskiej boiska. Krajobraz niższych lig futbolu”

Zaczynamy! W tym tygodniu naszym hasłem będzie "Archiwum vol.2: Sztuka vs Sport"

 

 

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła