13.02 - 27.02.2019
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

Metropolitanka

Wystawę czynna do 27 lutego 2019 w godzinach: wtorek, środa, piątek, sobota niedziela: 12.00–18.00,
czwartek 12:00–20:00
Wstęp wolny

Przez semestr w ramach zajęć „Obrazy i społeczeństwo” studentki i studenci pracowali nad opowieściami o kobietach wplecionymi w historie miast i miejsc. Prace te przybrały wiele form – kolaży, obiektów, fotografii, filmów, zdarzeń performatywnych i serii plakatów. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane pod opieką dr hab. Bogny Burskiej i dr Anki Leśniak we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej, Katedrą Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.
Anna Leśniak i Bogna Burska
Kategoria wiekowa: 12

Przez semestr w ramach zajęć „Obrazy i społeczeństwo” studentki i  studenci pracowali nad opowieściami o kobietach wplecionymi w historie  miast i miejsc. Prace te przybrały wiele form – kolaży, obiektów,  fotografii, filmów, zdarzeń performatywnych i serii plakatów. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane pod opieką dr hab. Bogny Burskiej i  dr Anki Leśniak we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej, Katedrą  Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Centrum Sztuki Współczesnej  Łaźnia w Gdańsku. 

 

Artystki i artyści:

Dominika Murzyniec-Kamińska

Klaudia Kuźmińska

Maciej Opara

Marianna Strzelczyk

Marta Tomaszewska

Karolina Bunik

Olga Burczyk

Maria Janicka

Malwina Kakowska

Paweł Kasprzak

Maciej Lewandowski

Dominika Michałowska

Magdalena Nowicka

Marta Stankiewicz

Małgorzata Chmielewska

Karolina Lis

Karolina Łosińska

Alicja Sukiennik

 

W ramach wernisażu odbył się gościnny pokaz filmu „SCUM Manifesto” zrealizowanego na podstawie słynnego tekstu Valerie Solanas przez Jill Godmilow, Joannę Krakowską i Magdę Mosiewicz w 2016 r., rozmowę o filmie z Magdą Mosiewicz poprowadziła Emilia  Orzechowska.

 

+ Więcej
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła