Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
16.10 - 25.10.2020

Nasza Nowa Galeria / Windows 2020. Nowe zjawiska

„Nasza Nowa Galeria” to serial internetowy. Prowadząca program Natalia Dopkoska w każdym odcinku aranżuje przestrzeń galerii w ciągu kilku dni, podczas gdy kuratorzy udają się na wypoczynek. W pierwszym odcinku prowadząca gościć będzie w przestrzeni LKW Gallery Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w ramach cyklu „Windows 2020. Nowe zjawiska”.

Wernisaż: 16.10 o godz. 18:00
Miejsce: LKW GALLERY, ul. Szopy
Kuratorka: Anna Szynwelska

Artystka w nawiązaniu do znanego telewizyjnego show wciela się w rolę gospodyni programu. Odwiedzając wybrane przestrzenie sztuki, przygląda się ich założeniom kuratorskim oraz programowi wystawienniczemu i w oparciu o nie dokonuje przeobrażenia galerii, łącząc ze sobą elementy remontu, wystroju wnętrz i wystawy indywidualnej. Osoby zarządzające miejscami sztuki, które aranżuje Dopkoska wraz z ekipą programu na czas remontu nie mają wstępu do galerii, a końcowy efekt jest niespodzianką. Finalnym efektem projektu poza wystawą jest stworzenie serialu emitowanego online. Każdy odcinek jest formą reportażu – zapisem działania w danej przestrzeni oraz prezentacją końcowego efektu.

 

WWW: naszanowagaleria.pl
Instagram: @naszanowagaleria

 

 

Natalia Dopkoska

Autorka i prowadząca program „Nasza Nowa Galeria” Natalia Dopkoska pochodzi z miasta powiatowego o nazwie Ostrołęka. Z balkonu swojego rodzinnego domu ogląda czasem tyły najnowszego kompleksu architektoniczno-muzealnego, jakim jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Kultura remiksu, którą posługuje się w swojej twórczości, została jej przeznaczona już na samym początku, gdy okazało się, że obchodzi urodziny w tym samym dniu co Marylin Manson i DJ Bobo.

Swoją przygodę z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku zakończyła na Rynku Elbląska, gdzie w 2019 roku odbył się jej pokaz malarstwa dyplomowego. Na swoim koncie ma wykonanie remontów: Galerii UL w Gdańsku, piwnicy siostry narzeczonego w Zielonej Górze, mieszkania na Oruni Górnej oraz renowację bramy wjazdowej na działce rekreacyjnej w Białobrzegu.

 

W wolnych chwilach zajmuje się malowaniem, wycinaniem rzeczy z papieru, przyklejaniem literek samoprzylepnych i Instagramem. W życiu wygrała tylko jeden ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Moja podróż z Janem Pawłem II”, bo narysowała siebie z papieżem w kosmosie. Wraz z Piotrem Mańczakiem i Piotrem Mosurem współtworzy gdański UL.

Prywatnie lubi długie spacery do Biedronki oraz średniowieczne umartwianie duszy i ciała.


Jej prace przechowywane są w licznych zbiorach korytarzy ASP, rodziny, przyjaciół oraz znajomych w kraju i za granicą.

Instagram: @dopkoska

 

Windows 2020. Nowe zjawiska

CYKL WYSTAW W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ / LKW GALLERY

 

Strajki klimatyczne, pożary, topniejące lodowce, wymierające gatunki zwierząt, mutujące wirusy i życie w kwarantannie, a przy tym zagrożenie terroryzmem, strach przed obcymi, powracające tendencje nacjonalistyczne... Można powiedzieć, że żyjemy w “ciekawych czasach”, gdzie dystopijne wizje stają się rzeczywistością i żeby jakoś przetrwać, z jednej strony trochę wypieramy problemy, stopniowo adaptujemy się, uciekamy w cyberprzestrzeń i marzymy o lotach w kosmos, a z drugiej - czujemy narastający wewnętrzny bunt i lęk przed tym, co jeszcze nas czeka i próbujemy coś zmienić.

Okno LKW Gallery przez najbliższe pół roku będzie pełniło funkcję swoistego “Black Mirror” - ukaże wizje 6 młodych trójmiejskich artystów i artystek, ich komentarze do obecnej sytuacji, jak i wyobrażenia niedalekiej przyszłości. Damy głos młodej generacji twórców, aby w osobisty sposób odnieśli się bieżących tematów, które najbardziej ich zajmują. Może ich sztuka stanie się formą remedium, może sprowokuje do refleksji, a może będzie tylko ironicznym komentarzem?

 

Przestrzeń LKW Gallery będzie pełnić funkcję witryny przez którą można z zewnątrz oglądać rzeźby, instalacje, interwencje, prace wideo, performans, albo też pełnić rolę studia, z którego transmitowane będą akcje artystyczne. Każdy z zaproszonych artystów i artystek wykorzystując dowolne medium, przygotuje swoisty spektakl, którego widzami będą zarówno odbiorcy sztuki, jak i przypadkowi przechodnie.

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła