Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
25.09 - 01.10.2020
LKW Gallery, ul. Szopy

Okno Nieżycia / Martyna Wędzicka-Obuchowicz

Windows 2020. Nowe zjawiska
Martyna Wędzicka-Obuchowicz
Okno Nieżycia

Wernisaż: 25 września 2020 o 18.00
Miejsce: LKW GALLERY, ul. Szopy

Identyfikacja graficzna: Vera King

Wydarzenie: 25 września - 1 października 2020 od 16.00 do 20.00
kuratorka: Anna Szynwelska

W ramach wrześniowej odsłony cyklu „Windows 2020. Nowe Zjawiska” Martyna Wędzicka-Obuchowicz przygotuje instalację przestrzenną wewnątrz LKW Gallery, zatytułowaną przewrotnie „Okno Nieżycia”.

 

Jak tłumaczy sama artystka:

Wraz z powstaniem social media zwiększyła się liczba samobójstw wśród dzieci i nastolatków. Nierealne standardy piękna, życie jak z obrazka, znajomi jak z serialu, atrakcje, których wcześniej nie mogliśmy sobie nawet wyobrazić – to wszystko nieodwracalnie wpływa na nasze postrzeganie świata oraz samych siebie. Kiedy to się zaczęło? Czy gdyby nie social media bylibyśmy szczęśliwsi? Czy jednak zaczęło się to dużo wcześniej, na tyle, że nie mogliśmy przewidzieć, jak to się rozwinie? W wieku 5 lat miałam dostęp do komputera, dorastałam razem z nim, cyfrowy świat od zawsze przenikał się z realnym życiem. Codziennie zastanawiam się, czy wiadomości, obrazy, a nawet LUDZIE, których widzę w Internecie są prawdziwi, czy są zgrabną wizualizacją z nadchodzącej kampanii nowych butów. Praca „Okno Nieżycia" to wyjście cyfrowych elementów do naszego świata, która poprzez deformacje i glicze przypomni nam, że nic na świecie nie jest idealne.

 

Martyna Wędzicka-Obuchowicz

Absolwentka ASP w Gdańsku. Projektantka plakatów, miłośniczka typografii i twórczyni systemów identyfikacji wizualnych. Wyróżniona w kategorii "Świeża Krew 2019" oraz nominowana do nagrody "Projektant Roku 2019". Oprócz „twardego” i analitycznego projektowania interesuje się zjawiskiem przypadku i ludzkiego błędu, tworząc prace w oparciu o dekonstrukcję elementów graficznych, zdjęć i typografii.

www.wedzicka.com

IG: @wedzicka_com

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła