Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
24.06 - 23.08.2019
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

KREATYWNE LATO - CYKL WAKACYJNYCH WARSZTATÓW

WSTĘP BEZPŁATNY

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Kategoria wiekowa: 7 - 12
Zapisy: RUSZAJĄ OD 20.05 / PRZYJMUJE: BASIA SECKE / E MAIL: b.secke@laznia.pl / 503 010 213

Kreatywne Lato to seria warsztatów interdyscyplinarnych, wykorzystujących różne dziedziny sztuki współczesnej, dedykowane dzieciom i młodzieży zamieszkującym Gdańsk. Wydarzenia w ramach tego projektu zostały podzielone na tygodniowe cykle warsztatowe – każdy dotyczy innych tematów i problemów, podejmując zagadnienie kreatywności z różnych stron.
Zajęcia rozpoczynają się 24 czerwca, a kończą 23 sierpnia.
Trwają od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-15.00.

 

Wakacje organizowane przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA to atrakcyjna propozycja spędzania wolnego czasu połączona z fachową opieką nad dziećmi.
W ofercie tegorocznego Kreatywnego lata znajdują się:

 

24.06 – 28.06 WARSZTATY „JESZCZE W ZIELONE GRAMY” / LKW GALLERY DOLNE MIASTO
Prowadzenie: Agnieszka Krutysz, Filip Kisiel

Co o recyklingu myśli natura? Jak stworzyć coś z niczego, by stało się czymś innym? Czy można jeszcze przystanąć w biegu i poczuć, w którą stronę wieje wiatr? Uczestnicy i uczestniczki postarają się odpowiedzieć na powyższe pytania podczas tego cyklu spotkań. Wykonają własne dzieła poznając techniki wykorzystywania recyklingu.
Będzie to również świetna okazja do wzięcia udziału w zajęciach szerzących świadomość młodych ludzi w kontekście dbania o środowisko, ochrony natury i ekologii.

 

01.07 – 05.07 WARSZTATY „ANIMORZE” / LKW GALLERY DOLNE MIASTO
Prowadzenie: Aleksandra Kotarska, Robert Sęk
Cykl warsztatów ma na celu zachęcić uczestników do eksperymentowania z formą i kompozycją przy użyciu fotografii analogowej i animacji stop-motion. Motywem przewodnim będą wybrane legendy pomorskie oraz elementy zaczerpnięte z regionalnych opowieści, które stanowią idealny materiał do budowania podstaw tożsamości lokalnej, rozumienia różnorodności kulturowej czy świadomości dziejowej.

 

08.07 – 12.07 WARSZTATY „MUZYCZNA WYPRAWA” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Magdalena Pfeifer, Andrzej Kędzierski, Małgorzata Wawro
Warsztaty wokalno-instrumentalno-wizualne będą dzieliły się na część muzyczno - wokalną oraz część wizualną. W części muzyczno - wokalnej uczestnicy i uczestniczki będą eksperymentować z różnymi instrumentami, w tym z misami i gongami, poszukując ciekawych dźwięków, a także będą słuchać muzyki z innych krajów i spróbują ją odegrać na prostych instrumentach, naśladując charakterystyczne dla niej motywy. Część wizualno - plastyczna będzie polegała na przygotowaniu wizualizacji do muzyki, która w efekcie końcowym będzie stanowiła scenografię podczas koncertu.

 

15.07 – 19.07 WARSZTATY FOTOGRAFICZNE „ŚWIATŁO WOKÓŁ NAS” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Bartosz Bańka, Kamil Jasiński
Warsztaty będą poświęcone podstawom fotografii. W trakcie spotkań uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się czym jest dobre zdjęcie i jak je zrobić. Każdy dzień warsztatów będzie upływał pod innym tematem przewodnim, a co za tym idzie, inna będzie składowa dobrego zdjęcia.

 

22.07 – 26.07 WARSZTATY „UWAGA SAMOTNOŚĆ” / LKW GALLERY DOLNE MIASTO
Prowadzenie: Dorota Hajduk, Franciszek Hajduk
Będzie to cykl warsztatów, podczas których uczestnicy (dzieci z różnych środowisk – głównie Dolnego Miasta i Nowego Portu) zostaną zaproszeni do dialogu na temat dwóch tytułowych pojęć, wbrew pozorom, bardzo bliskich najmłodszemu odbiorcy. Temat ten będzie pretekstem do zapoznania uczestników z nowoczesnymi formami sztuki, ale także do podjęcia przez nich własnej pracy twórczej oraz autorefleksji na temat własnej tożsamości.
 

29.07 – 02.08 WARSZTATY „OPERACJA - INSTALACJA” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Joanna Zbela, Nina Kulik
Cykl zajęć poświęconych pięciu podstawowym emocjom i zrozumieniu oraz otwarciu na różnorodność i akceptację dla odmiennych odczuć i przekonań, dzięki wykorzystaniu metod pracy w grupie, które podkreślają wartość różnicy. Efektem pracy uczestników będzie stworzona przez nich multisensoryczna instalacja przestrzenna oddziałująca na zmysły odbiorców.

 

05.08 – 09.08 WARSZTATY „DZIECIĘCA BAJKA W SEN SIĘ TWORZENIA… GRA SŁÓW” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Anna Myszkowska
W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z wybranymi staropolskimi, nieco zapomnianymi już wierszami i bajkami, stworzą własną zaczarowaną kredkę, która posłuży do wykonania prac artystycznych będących interpretacją ich własnych utworów. Przygotują również scenografię do krótkich, przygotowanych przez siebie inscenizacji, opartych na wybranych wierszach.

12.08 – 16.08 WARSZTATY CERAMICZNE „MOZAIKOWE HISTORIE” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Magdalena Kołodziej - Olszewska
W oparciu o metody warsztatowe, uczestnicy i uczestniczki poznają krok po kroku etapy tworzenia obrazu wykonanego z małych elementów ceramicznych o różnych kształtach i fakturach. W ten sposób mali artyści i artystki samodzielnie stworzą własne dzieła sztuki w postaci mozaiki, począwszy od koncepcji projektu aż do pełnej jego realizacji.


19.08 – 23.08 WARSZTATY „ŻYCIE NA PLANETOIDZIE ZERO” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Julia Kul
Podczas warsztatów wraz z uczestnikami i uczestniczkami, przeniesiemy się na niezamieszkany dotąd teren planetoidy Zero i wspólnie ustalimy jak chcemy ją urządzić (od zera), aby wszystkim było - żyło się tam dobrze. Podczas warsztatów będzie można wykreować kim chce się być i jak ułożyć współpracę z innymi "pozaziemskimi" uczestnikami, aby otoczenie stało się piękne i interesujące.
 

14.09.2019 odbędzie się wystawa podsumowująca wszystkie działania uczestników i uczestniczek zajęć Kreatywnego Lata, na którą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami!

 

Warsztaty realizowane w ramach projektu Centrum Kreatywności. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

+ Więcej
Partnerzy
Logotyp, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła