Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
24.06 - 23.08.2019
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

KREATYWNE LATO - CYKL WAKACYJNYCH WARSZTATÓW

WSTĘP BEZPŁATNY

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Kategoria wiekowa: 7 - 12
Zapisy: RUSZAJĄ OD 20.05 / PRZYJMUJE: BASIA SECKE / E MAIL: b.secke@laznia.pl / 503 010 213

Kreatywne Lato to seria warsztatów interdyscyplinarnych, wykorzystujących różne dziedziny sztuki współczesnej, dedykowane dzieciom i młodzieży zamieszkującym Gdańsk. Wydarzenia w ramach tego projektu zostały podzielone na tygodniowe cykle warsztatowe – każdy dotyczy innych tematów i problemów, podejmując zagadnienie kreatywności z różnych stron.
Zajęcia rozpoczynają się 24 czerwca, a kończą 23 sierpnia.
Trwają od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-15.00.

 

Wakacje organizowane przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA to atrakcyjna propozycja spędzania wolnego czasu połączona z fachową opieką nad dziećmi.
W ofercie tegorocznego Kreatywnego lata znajdują się:

 

24.06 – 28.06 WARSZTATY „ANIMORZE” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Aleksandra Kotarska, Robert Sęk
Cykl warsztatów ma na celu zachęcić uczestników do eksperymentowania z formą i kompozycją przy użyciu fotografii analogowej i animacji stop-motion. Motywem przewodnim będą wybrane legendy pomorskie oraz elementy zaczerpnięte z regionalnych opowieści, które stanowią idealny materiał do budowania podstaw tożsamości lokalnej, rozumienia różnorodności kulturowej czy świadomości dziejowej.

 

01.07 – 05.07 WARSZTATY „MUZYCZNA WYPRAWA” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Magdalena Pfeifer, Andrzej Kędzierski, Małgorzata Wawro
Warsztaty wokalno-instrumentalno-wizualne będą dzieliły się na część muzyczno - wokalną oraz część wizualną. W części muzyczno - wokalnej uczestnicy i uczestniczki będą eksperymentować z różnymi instrumentami, w tym z misami i gongami, poszukując ciekawych dźwięków, a także będą słuchać muzyki z innych krajów i spróbują ją odegrać na prostych instrumentach, naśladując charakterystyczne dla niej motywy. Część wizualno - plastyczna będzie polegała na przygotowaniu wizualizacji do muzyki, która w efekcie końcowym będzie stanowiła scenografię podczas koncertu.

 

08.07 – 12.07 WARSZTATY FOTOGRAFICZNE „ŚWIATŁO WOKÓŁ NAS” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Bartosz Bańka, Kamil Jasiński
Warsztaty będą poświęcone podstawom fotografii. W trakcie spotkań uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się czym jest dobre zdjęcie i jak je zrobić. Każdy dzień warsztatów będzie upływał pod innym tematem przewodnim, a co za tym idzie, inna będzie składowa dobrego zdjęcia.
 

15.07 – 19.07 WARSZTATY „JESZCZE W ZIELONE GRAMY” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Agnieszka Krutysz, Filip Kisiel

Co o recyklingu myśli natura? Jak stworzyć coś z niczego, by stało się czymś innym? Czy można jeszcze przystanąć w biegu i poczuć, w którą stronę wieje wiatr? Uczestnicy i uczestniczki postarają się odpowiedzieć na powyższe pytania podczas tego cyklu spotkań. Wykonają własne dzieła poznając techniki wykorzystywania recyklingu.
Będzie to również świetna okazja do wzięcia udziału w zajęciach szerzących świadomość młodych ludzi w kontekście dbania o środowisko, ochrony natury i ekologii.

 

22.07 – 26.07 WARSZTATY „OPERACJA - INSTALACJA” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Joanna Zbela, Nina Kulik
Cykl zajęć poświęconych pięciu podstawowym emocjom i zrozumieniu oraz otwarciu na różnorodność i akceptację dla odmiennych odczuć i przekonań, dzięki wykorzystaniu metod pracy w grupie, które podkreślają wartość różnicy. Efektem pracy uczestników będzie stworzona przez nich multisensoryczna instalacja przestrzenna oddziałująca na zmysły odbiorców.

 

29.07 – 02.08 WARSZTATY „UWAGA SAMOTNOŚĆ” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Dorota Hajduk, Franciszek Hajduk
Będzie to cykl warsztatów, podczas których uczestnicy (dzieci z różnych środowisk – głównie Dolnego Miasta i Nowego Portu) zostaną zaproszeni do dialogu na temat dwóch tytułowych pojęć, wbrew pozorom, bardzo bliskich najmłodszemu odbiorcy. Temat ten będzie pretekstem do zapoznania uczestników z nowoczesnymi formami sztuki, ale także do podjęcia przez nich własnej pracy twórczej oraz autorefleksji na temat własnej tożsamości.


05.08 – 09.08 WARSZTATY CERAMICZNE „MOZAIKOWE HISTORIE” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Magdalena Kołodziej - Olszewska
W oparciu o metody warsztatowe, uczestnicy i uczestniczki poznają krok po kroku etapy tworzenia obrazu wykonanego z małych elementów ceramicznych o różnych kształtach i fakturach. W ten sposób mali artyści i artystki samodzielnie stworzą własne dzieła sztuki w postaci mozaiki, począwszy od koncepcji projektu aż do pełnej jego realizacji.


12.08 – 16.08 WARSZTATY „ŻYCIE NA PLANETOIDZIE ZERO” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Julia Kul
Podczas warsztatów wraz z uczestnikami i uczestniczkami, przeniesiemy się na niezamieszkany dotąd teren planetoidy Zero i wspólnie ustalimy jak chcemy ją urządzić (od zera), aby wszystkim było - żyło się tam dobrze. Podczas warsztatów będzie można wykreować kim chce się być i jak ułożyć współpracę z innymi "pozaziemskimi" uczestnikami, aby otoczenie stało się piękne i interesujące.

19.08 – 23.08 WARSZTATY „DZIECIĘCA BAJKA W SEN SIĘ TWORZENIA… GRA SŁÓW” / BRAK WOLNYCH MIEJSC
Prowadzenie: Anna Myszkowska
W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z wybranymi staropolskimi, nieco zapomnianymi już wierszami i bajkami, stworzą własną zaczarowaną kredkę, która posłuży do wykonania prac artystycznych będących interpretacją ich własnych utworów. Przygotują również scenografię do krótkich, przygotowanych przez siebie inscenizacji, opartych na wybranych wierszach.

 

14.09.2019 odbędzie się wystawa podsumowująca wszystkie działania uczestników i uczestniczek zajęć Kreatywnego Lata, na którą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami!

 

Warsztaty realizowane w ramach projektu Centrum Kreatywności. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

+ Więcej
Partnerzy
Logotyp, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła