Zapraszamy serdecznie do udziału w seansie i spotkaniu poświęconym filmowi Niewinni Czarodzieje (1960). Wstęp wygłosi filmoznawca i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Krzysztof Kornacki. Po seansie zapraszamy do dyskusji, którą poprowadzi prof. Kornacki.
W cyklu Światłoczuła Klasyka prezentujemy wybitne dzieła filmowe utrwalone na tradycyjnej taśmie 35 mm lub po rekonstrukcji cyfrowej.
Po ponad stuletniej epoce powszechnego stosowania taśmy filmowej jako nośnika obrazu coraz rzadziej mamy okazję oglądania filmów zapisanych na tym zasłużonym dla historii kinematografii materiale. Ideą naszego cyklu jest umożliwienie miłośnikom klasycznego kina oglądania filmów w tradycyjnej formie.
🎫 Wstęp wolny. Bilety można zarezerwować przez Messenger KinoPortu facebook.com/kinoport lub telefonicznie, kontaktując się z kasą kina pod numerem 585 000 232.
____
Młody lekarz Andrzej (Tadeusz Łomnicki) pracuje w klubie sportowym. Nie ma wygórowanych ambicji, marzy jedynie o domu i aucie. Chętnie nawiązuje przelotne związki z kobietami, ale do uczuć nie przywiązuje wagi. W nocnym lokalu poznaje piękną dziewczynę. Zaprasza ją do swojego mieszkania. Rozpoczyna się między nimi gra pozorów. Choć są sobą zafascynowani, pragną ukryć rodzące się uczucie. Cynizm nie pozwala im przyznać się do tęsknoty za miłością.