Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
01.08 - 31.08.2019
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

Rezydencja kuratorska – Alba Folgado

W sierpniu 2019 będziemy mieli okazję gościć Albę Folgado na kuratorskiej wizycie rezydencyjnej.

Praktyka kuratorska Folgado skupia się na dotykaniu bieżących problemów społecznych i politycznych, a także włączaniu dyskursów krytycznych i niehegemonicznych. Obecnie bada, w jaki sposób struktury współczesnych miast wpływają na życie ich mieszkańców i jakie działania podejmują artyści i aktywiści, w celu podważenia ich fizycznych i społecznych granic. Kuratorka poszukuje nowych języków artystycznych i usiłuje zgłębić ich potencjał w kontaktach z osobami nie będącymi zazwyczaj odbiorcami instytucji sztuki.

Podczas wizyty w CSW ŁAŹNIA kuratorka planuje skupić się na zbadaniu, w jaki sposób proces ewolucji miasta jest powiązany ze społecznymi zmaganiami w Gdańsku. Folgado interesuje się również dziedzictwem ruchu Solidarności i historyczną transformacją jego symboli politycznych.

 

Alba Folgado – kuratorka i badaczka, absolwentka studiów kuratorskich na Royal College of Art – programu studiów podyplomowych. W latach 2016 i 2017 Folgado została nagrodzona grantem z Botin Foundation na studia kuratorskie. Współpracowała z instytucjami: Moderna Museet w Sztokholmie oraz Centro de Arte Dos de Mayo w Madrycie, przy okazji konwencji: „Convention on the Use of Space”. Wcześniej, była także częścią zespołu w Stedelijk Museum Bureau w Amsterdamie. Jej ostatnie działania obejmują: wystawy „Rhytmic Encounters” w Chalton Gallery w Londynie; projekt „Who Cares? A radio tale” w Gasworks w Londynie oraz „The New Dictionary of Old Ideas” – rezydencję oraz podróżującą wystawę, stworzoną we współpracy z: Meetfactory, Hablarenarte, Trafo i Silk Museum.

 

Fot. "Topologie" les gens d'Uterpan (fot. Adam Bogdan)

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła