Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
11.12.2019
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

Warsztaty pracy z ciałem

Czy świat marzy o innym rodzaju człowieczeństwa? A jeśli tak, to jak możemy usłyszeć jego szept?

Warsztaty pracy z ciałem "Becoming environment. Body landscapes" z Csenge Kolozsvari
Termin: środa 11 grudnia 2019 od 18.00 do 20.00
Miejsce: CSW Łaźnia 1, ul. Jaskółcza 1
wstęp: wolny, 12+
zapisy: rezydencje@laznia.pl
Kategoria wiekowa: 12+

Zapraszamy na warsztaty pracy z ciałem na styku sztuki, praktyk somatycznych i filozofii z Csenge Kolozsvari. Artystka bada percepcję własnej cielesności opartej na relacji z drugim człowiekiem. Wykorzystując dźwięk, ruch, video i performans analizuje codzienne, przyziemne, estetyczne wybory. Tworzy multisensoryczne prace balansujące na granicy naszej percepcji, poszukując alternatywnych konstruktów dla myśli i działań, wymykających się tradycyjnemu postrzeganiu świata (www.csengek.com).

 

Podczas dwugodzinnego spotkania poszukamy odpowiedzi na spekulatywne, jak i pragmatyczne pytania: Czy ciało może być postrzegane jako część złożonego ekosystemu? Jak możemy zaburzyć doświadczanie granic ciała jako nieprzekraczalnych, trwałych i rozpoznawalnych? Czy jesteśmy elementem większego systemu?

Sposób, w jaki odczuwamy i doświadczamy świat poprzez i w naszym ciele ma swoje odbicie w relacjach społecznych . Determinuje nasze myśli, ruch a przede wszystkim nasze działania. Oczywistym jest, że potrzebujemy wspólnie zbudować nowe standardy na rzecz bardziej ekologicznej przyszłości. Proces nabywania i kształtowania umiejętności powinien mieć źródło w naszym organizmie, jego tkankach i kościach, wyłaniającej się podmiotowości, w kompozycjach ruchowych i naszych relacjach międzygatunkowych. Jak możemy poczuć inne sposoby poznania, połączyć się z bezkresem, który nas otacza i przechodzi przez nas? Jak odczuć potencjał stawania się ponownie jednością z otoczeniem?

 

Dołącz do nas jeżeli czujesz, że ten warsztat z Tobą rezonuje. Żadne wcześniejsze doświadczenie ruchowe nie jest wymagane, wystarczy postawa otwartości. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, tłumaczenie na j. polski będzie dostępne dla tych, którzy tego potrzebują.

Zapisy na adres: rezydencje@laznia.pl

 

Warsztaty odbywają się w ramach miesięcznej rezydencji artystycznej Csenge Kolozsvari, będącej częścią projektu pod roboczym tytułem „Doświadczanie zmysłami”. Stanowi on refleksję nad różnorodnością doznań zmysłowych. Projekt rozpoczął się wiosną 2019 roku serią rezydencji artystycznych, a zakończy się zbiorową wystawą jesienią 2021 roku w CSW ŁAŹNIA.

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła