Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
01.01 - 28.02.2021
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

Wyniki Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego im. W. Fangora – rezydencje artystyczne

W 3. Edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego im. W. Fangora, organizowanego przez Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2020 roku, wzięli udział studenci malarstwa II-V roku studiów, z uczelni z całej Polski. Jego ideą było wyłonienie najciekawszych młodych artystów i promowanie ich twórczości.

Oprócz Nagrody Głównej – fundowanej przez Fundację im. W. Fangora i Nagrody Wydziału Malarstwa (fundowanej przez Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku), finaliści konkursu zostali nagrodzeni możliwością indywidualnej prezentacji prac w polskich miejscach wystawienniczych. CSW ŁAŹNIA, wchodzące w skład jury konkursowego od edycji w 2018 roku, ponownie przyznało dodatkowe wyróżnienie i nagrodę w postaci rezydencji artystycznej.

 

Miło nam poinformować, że do odbycia miesięcznego pobytu rezydencyjnego w CSW ŁAŹNIA w 2021 zostali wybrani:

 

Aleksander Baszyński

Anna Kwiatkowska

 

Rezydencje artystyczne odbędą się w ramach programu Inkubator AIR, będącego częścią programu „Inkubator” CSW ŁAŹNIA, który ma on na celu prezentację i promocję młodej sztuki. Pokazuje to, co w niej najciekawsze, ujawnia tym samym nowy język sztuki. Jego celem jest ukazanie, zarówno odbiorcom, jak i kuratorom, olbrzymiego potencjału młodego pokolenia. Program jest otwarty na dyskusję, zakłada organizowanie prezentacji indywidualnych i grupowych, będących dobrym momentem do wymiany doświadczeń. Pragniemy, by „Inkubator” stał się platformą konfrontacji młodej sceny artystycznej i przyczynkiem do badań nad rodzącymi się w niej trendami.

 

Dziękujemy wszystkim artystom, którzy wzięli udział w konkursie i życzymy sukcesów w dalszych działaniach artystycznych!

+ Więcej
Wstrzymaj
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
Obrazy autorstwa Krzysztofa Mętla, prezentowane na wystawie Inkubator AIR: "Under construction" w CSW ŁAŹNIA w 2019 r. będącej efektem rezydencji artystycznej w wyniku 2. Edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego im. W. Fangora (fot. Adam Bogdan).
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła