Zapraszamy młodzież i młodych dorosłych na kolejne spotkanie w ramach projektu AugE 2nd, którego tematem będzie tworzenie cyfrowych narracji wokół zmian zachodzących w przyrodzie.
Zarejestruj się Tutaj.
Więcej o projekcie AugE 2nd Tutaj.
Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.
Najbliższy Artathon pod hasłem „Challenge of Nature Data Narratives” („Wyzwanie tworzenia narracji wokół naukowych danych dotyczących natury”) odbędzie się stacjonarnie w Bauhaus-Universität Weimar oraz online na platformie Zoom. W trzecim z kolei spotkaniu w ramach projektu AUGE2nd uczestniczki i uczestnicy będą pracować w podgrupach nad poniższymi tematami:
1. Kohabitacja: miasto + natura
2. Wirtualne rzeczywistości w przestrzeni publicznej: poszerzone, zabawne doświadczenia na rzecz zwiększenia świadomości klimatycznej
3. Artivism: Kreatywny Placemaking. Jego siła i sprawczość.
4. Eko dane: wizualizacja danych dotyczących środowiska
5. Kolonizacja klimatu: eksploatacja zasobów naturalnych przez ludzi
Program
13:00 – Powitanie / Prezentacja organizacji partnerskich projektu AUGE
13:30 – Sympozjum " Nature Data Narratives” („Narracje wokół danych dotyczących przyrody") z udziałem prelegentów_ek
14:30 – Artathon: Sesja współtworzenia, praca w grupach
16:00 – Prezentacje wyników pracy grup
Sympozjum
Podczas godzinnego sympozjum zatytułowanego " Nature Data Narratives” („Narracje wokół danych dotyczących przyrody") zaproszeni prelegenci i prelegentki będą analizować temat "w jaki sposób miejska sztuka cyfrowa może przyczynić się do zwiększenia zaangażowania w zmiany klimatyczne".
Wydarzenie odbędzie się online w ramach Media Architecture Biennale 2023 w Toronto oraz stacjonarnie na Uniwersytecie Bauhaus w Weimarze w połączeniu z 4 europejskimi miastami (Ryga, Mediolan, Gdańsk i Barcelona).
Prelegenci_tki:
Sabine Niederer i Refik Anadol przybliżą różne perspektywy gromadzenia danych oraz kreatywne scenariusze ich wizualizacji. Ilana Altman odniesie się do postawy zaangażowania i jak może ona stanowić większą część przestrzeni publicznej. O skutkach eko-artu w globalnym kontekście opowie Rasa Smite.
Artathon
Pięć grup młodych ludzi we współpracy z moderatorami_kami, artystami_kami i ekspertami_kami zastanowi się, w jaki sposób świadomość cyfrowa może stać się narzędziem integracji i rozwoju. Rozwiązania dla bardziej sprawiedliwej i zrównoważonej przyszłości zaprojektowane przez osoby z Mediolanu, Barcelony, Rygi i Gdańska zaprezentowane zostaną podczas wspólnej sesji między 16-16.30.
Stacjonarnie w Bauhaus-Universität-Weimar:
Kohabitacja: miasto + natura
Online na platformie zoom w 5 różnych europejskich miastach:
Wirtualne rzeczywistości w przestrzeni publicznej: poszerzone, zabawne doświadczenia na rzecz zwiększenia świadomości klimatycznej
Artivism: Kreatywny Placemaking. Jego siła i sprawczość.
Eko dane: wizualizacja danych dotyczących środowiska
Kolonizacja klimatu: eksploatacja zasobów naturalnych przez ludzi
W formularzu rejestracyjnym prosimy o zaznaczenie preferowanego tematu, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie możemy zagwarantować udziału w wybranej grupie.
Konkurs
Zapraszamy do zgłaszania projektów po zakończonym Artathonie. Trzem wybranym osobom lub zespołom zostaną przyznane nagrody w wysokości 500 euro na każdy projekt, a jeden z nich zostanie wybrany i zaprezentowany w Centrum Kultury MEET w Mediolanie w 2024 roku (wraz z zapewnieniem kosztów podróży). Link zostanie udostępniony po zakończeniu wydarzenia.
AugE | Augmented Europe otrzymał dofinansowanie Citizens, Equality, Rights and Values Programme (CERV)
Plik do pobrania (format .doc) Polityka Ochrony Dzieci - Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA