Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
16.01.2020
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

Ciało-Maszyna

PREZENTACJA FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH W RAMACH WYSTAWY "BEZ GRANIC. PRZETWORZONE CIAŁO – POSZERZONY MÓZG – USIECIOWIONA SPRAWCZOŚĆ"

TERMIN: 16 STYCZNIA O 18.00
MIEJSCE: CSW ŁAŹNIA 1 DOLNE MIASTO

Pokaz tylko dla widzów pełnoletnich
Uwaga: Niektóre z filmów poprzez miganie obrazu i zmiany w natężeniu światła mogą przyczynić się do ataku epilepsji.
Kategoria wiekowa: +18

Znaczny postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji, przetwarzania danych i robotyki uaktualnia stare pytania, zarówno filozoficzne, jak i naukowe. W czym tkwi niezwykłość życia? Co odróżnia człowieka od maszyny?

Pytania te podejmowane są przez twórców animacji, oferujących swoją wizję świata, w którym ciała są w trakcie procesu hybrydyzacji. 

 

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmowy, który odbędzie się  w ramach wystawy "Bez granic. Przetworzone ciało - Poszerzony mozg - Usieciowiona sprawczość". Zaprezentowanych zostanie 9 filmów krótkometrażowych wybranych przez Serge`a Dentina. Będzie można zobaczyć animacje, filmy eksperymentalne i wideo-arty, które  w szerokim kontekście dotykają tematyki transhumnizmu zacierając granicę pomiędzy człowiekiem a nie-człowiekiem, światem wirtualnym i rzeczywistym.

Co determinuje nasze człowieczeństwo?

Czy pewnego dnia obudzimy się świecie rodem z fantastyki naukowej, w którym nie da się wyznaczyć wyraźnej granicy pomiędzy człowiekiem i maszyną?

 

 

Serge Dentin (ur. 1963)

Po zakończeniu akademickiej i muzycznej edukacji, w Paryżu, a później Marsylii (doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Aix-Marseille, tytuł magistra filozofii-epistemologii), zwrócił się w kierunku kina. Działa zarówno jako twórca filmowy, jak i organizator przeglądów i pokazów filmowych. Obecnie sprawuje funkcję dyrektora stowarzyszenia Polly Maggoo (Marsylia) oraz dyrektora artystycznego festiwalu filmowego RISC (Rencontres Internationales Sciences & Cinemas/Międzynarodowe Spotkania Nauki i Sztuki), którego program filmowy obejmuje zarówno nauki fizyczne jaki i społeczne i humanistyczne. 

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła