Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
15.08.2019
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

Cud nad Martwą Wisłą - festiwal artystyczny dla dzieci

15 sierpnia 2019

czwartek, 12.00 - 23.00

Podwórko przed CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie,
ul. Strajku Dokerów 5

wstęp bezpłatny
Kategoria wiekowa: dzieci

Cud Nad Martwą Wisłą NIEBO/KOSMOS - Festiwal artystyczny dla dzieci

 

Czy wiesz dokąd prowadzi droga mleczna i jakie są granice kosmosu? Znasz historię powstania i działania teleskopu? Chcesz zobaczyć narodziny gwiazdy i przyjrzeć się pierścieniom Saturna? A może potrafisz wymienić rodzaje galaktyk i odpowiedzieć na pytanie dlaczego gwiazdy mają różne kolory?

 

Tegoroczny festiwal organizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, będzie doskonałą okazją do odkrycia tajemnic nieba i kosmosu. Stanie się on również pretekstem do aktywnego spędzenia wolnego czasu w Nowym Porcie – który tego dnia stanie się Nowym Portem Kosmicznym przenoszącym nas w inne rejony galaktyki.

 

Na podwórku Łaźni w Nowym Porcie przy ul. Strajku Dokerów 5, dzieci będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i zabawach. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Podczas warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Kolektyw Samo Dobro, uczestnicy stworzą kosmicznie smaczne potrawy. W trakcie CUDACZNEGO SITA chętni będą mogli nadrukować na koszulkach cudaczne cudaki – za pomocą techniki sitodruku. W ŻYWEJ GALERII poczujemy się jak amerykańscy naukowcy, konstruując galaktyczne magnesy oraz girlandy. Warsztat CZY TO PTAK? CZY SAMOLOT? będzie okazją dla małych majsterkowiczów do skonstruowania podniebnych drewnianych zabawek. W ramach festiwalu pomyśleliśmy także o rodzicach. Podczas akcji ROZCHMURZ SIĘ! rodzice będą mieli możliwość zbudowania niebiańskiej karuzeli dla swojego dziecka.

Mieszkańcy Nowego Portu oraz wszyscy, którzy chcieliby poznać magiczne zakątki tej jedynej we wszechświecie dzielnicy, zostaną zaproszeni do udziału w GRZE MIEJSKIEJ – która odbędzie się przy czynnym udziale cudaków i kosmitów.

Niezwykłą atrakcją festiwalu będzie MOBILNE PLANETARIUM, dzięki któremu przeniesiemy się na chwilę w kosmos, odsłaniający nam swoje tajemnice. Wewnątrz planetarium, które wyląduje tego dnia w ogródku CSW Łaźnia, znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas kosmiczne pytania.
Na koniec tego długiego dnia, który wspólnie spędzimy z głowami w chmurach, odbędzie się plenerowy pokaz filmu dla dzieci. Przygotowane leżaki i poduchy umilą projekcję wszystkim, którzy zdecydują się spędzić ten wieczór w CSW Łaźnia, podczas wieńczącej festiwal projekcji pod gwiazdami.

 

Program:

 

12.00 – 18.00 ŻYWA GALERIA

międzygalaktyczne warsztaty artystyczne

 

14.00 – 19.00 MOBILNE PLANETARIUM CASSIOPEIA

odkryjmy zagadki tajemniczego kosmosu

 

14.00 – 17.00 GRA MIEJSKA

przemierzaj Nowy Port z cudakami i kosmitami

 

15.00 – 18.00 WARSZTATY KULINARNE PROSTO Z KOSMOSU

kosmiczne gotowanie z Kolektywem Samo Dobro

 

15.30 – 19.00 CUDACZNE SITO

zrób sobie t-shirt

 

17.00 – 19.00 ROZCHMURZ SIĘ!

i zrób swojemu dziecku bajeczną karuzelę

 

20.00 – 21.30 CZY TO PTAK? CZY SAMOLOT?

zabawki z drewna

 

21.30 – 23.00 KINOPORT W PLENERZE

obejrzymy film Munio: Strażnik Księżyca

(2014, 85’, Francja, reż. Alexandre Heboyan, Benoît Philippon)

+ Więcej
Partnerzy
Logotyp, Radio GdańskLogotyp, trojmiasto.plLogotyp, Magazyn TogetherLogotyp, egaga.plLogotyp, czasdzieci.plLogotyp, miastodzieci.plLogotyp, qlturka.plLogotyp, Mobilne Planetarium Cassiopeia
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła