Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
18.05.2019

Europejska Noc Muzeów 2019

Jak co roku zapraszamy wszystkich do udziału w Europejskiej Nocy Muzeów. Zarówno ŁAŹNIA 1, jak i ŁAŹNIA 2 będą otwarte dla zwiedzających i przygotują na ten dzień szereg atrakcji.

CSW ŁAŹNIA 1, ul. Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk

GODZINY: 12.00 – 24.00

WSTĘP: 1 zł

 

12.00-24.00 Wystawa Michała Szlagi „Fotografowałem polskiego króla”

Wystawa prezentuje przekrojowo twórczość Michała Szlagi, fotografa specjalizującego się w dokumencie, reportażu i zdjęciach portretowych. Obejmuje niemal wszystkie tematyczne cykle realizowane przez artystę na przestrzeni dwóch dekad zawodowej działalności, która od początku towarzyszyła problemom polskiej transformacji. Są wśród nich: Stocznia, Brama, Robotnicy 1947‒1960. Zostały one uzupełnione o bardziej osobiste i intymne rejestracje: Polska ‒ Rzeczywistość, Pikselowe prostytutki czy realizowana wspólnie z Tomkiem Kopcewiczem Odyseja, a także zdjęcia wykonywane na marginesie licznych współpracy z innymi twórcami m.in. Piotrem Uklańskim, Pawłem Althamerem czy Maxem Cegielskim.

 

18.00-19.00 Oprowadzenie dla dzieci po wystawie Michała Szlagi „Fotografowałem polskiego króla”

prowadzenie: Barbara Secke, uczestnicy: 6+

 

19.00-22.00 Gra z Łaźniakiem

Na podstawie specjalnie przygotowanych karty gry razem z edukacyjnym bohaterem Łaźniakiem najmłodsi uczestnicy zwiedzą budynek ŁAŹNI i poznają wystawę, uczestnicy: 6+

 

19.00-24.00 Strefa relaksu w przyłaźniowym ogródku, napitki i zakąski: Pub Red Light, Muka Bar

 

20.00-20.45 Koncert zespołu Nagrobki w przyłaźniowym ogródku

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (gitara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie - teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.

 

21.00-22.00 Oprowadzanie po wystawie Michała Szlagi „Fotografowałem polskiego króla”

prowadzenie: Andrzej Trzeciak


 

CSW ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk

GODZINY: 12:00- 24:00

WSTĘP: Bezpłatny

 

12.00-24.00 Wystawa zbiorowa „Archiwum vol. 1. Kontekst lokalny”

Jak wprowadzić dzieło sztuki w kontekst lokalny nie niszcząc istniejącej homeostazy? Czy możliwa jest zgodna kohabitacja? Wystawa „Archiwum vol. 1. Kontekst lokalny" jest próbą odpowiedzi na te pytania. Jej celem jest przybliżenie jednego z głównych nurtów programu CSW ŁAŹNIA: działalności w przestrzeni publicznej. Prezentacja przygotowana została na bazie dokumentacji artystycznych działań, często ulotnych, adresowanych do niewielkiej grupy odbiorców, które odbyły się w ramach programu rezydencyjnego i programu wystaw.

 

17.00- 18.35 Pokaz filmu

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica, 2018, 95’, Szwecja, reż. Josephine Bornebusch, uczestnicy 6+

 

17.00-21.00 Gra z Łaźniakiem

Na podstawie specjalnie przygotowanych karty gry razem z edukacyjnym bohaterem Łaźniakiem najmłodsi uczestnicy zwiedzą budynek ŁAŹNI i poznają wystawę, uczestnicy: 6+

 

18.50-21.00 Pokaz filmu

Green Book, 2018, 130’, USA, reż. Peter Farrelly

 

19.15-20.00 Oprowadzanie po budynku CSW ŁAŹNIA

Śladami nieinstytucjonalnej historii miejsca jako przestrzeni przyjaznej dla rozwoju sztuki ulicznej

prowadzenie: Projekt rezydencyjny „Autonomia ulicy”

Oprowadzanie po budynku CSW ŁAŹNIA będzie zaproszeniem do rekonstrukcji i zapoznania się z nieznaną szerzej historią miejsca przed powstaniem Centrum Sztuki Współczesnej, oprowadzanie przybliży nieinstytucjonalną historię dawnej łaźni miejskiej, jako przestrzeni rozwoju sztuki ulicznej. Oprowadzanie jest częścią programu lokalnej rezydencji "Autonomia ulicy" oraz promocji publikacji wydanych z okazji 20-lecia CSW ŁAŹNIA.

 

20.15-21.00 Nie/kuratorskie oprowadzanie po wystawie “Archiwum vol. 1. Kontekst lokalny”

prowadzenie: Monika Popow

W ramach Nocy Muzeów zapraszamy na kolejne nie/kuratorskie oprowadzanie po wystawie, które przybliży w zrozumiały dla każdego sposób zagadnienia związane za sztuka współczesną.

 

21.15 Filmowy Nowy Port oraz spotkanie z Pawłem Leszkowiczem

Przegląd filmów związanych z Nowym Portem

Przed pokazem odbędzie się spotkanie promujące książkę wydaną z okazji 20-lecia CSW ŁAŹNIA pt. "CSW ŁAŹNIA jako dzieło sztuki publicznej", które prowadzi jej redaktor Paweł Leszkowicz

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła