Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
27.02 - 30.04.2021
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

Warsztaty ogrodnicze dla dzieci

brak wolnych miejsc

CZAS TRWANIA WARSZTATÓW: 1 GODZ. - 1,5 GODZ.

NAZWISKA PROWADZĄCYCH: JOANNA PANIEC, MIKOŁAJ ROBERT JURKOWSKI

ZAPISY: DOMINIKA JASTRZĘBSKA / D.JASTRZEBSKA@LAZNIA.PL / 519 687 338
Kategoria wiekowa: dzieci, młodzież

Cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami Dolnego Miasta, podczas których, wraz z pomocą prowadzących, dzieci stworzą warzywno-ziołowy ogród skrzyniowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku.

 

27 luty, godz. 13.00 | Spotkanie online. Królowa Bona też taki ogród miała... czyli planowanie ogródka warzywno- ziołowego, dostosowanego do własnych potrzeb.

Pierwsze spotkanie będzie miało charakter organizacyjny i odbędzie się na platformie do wideokonferencji - Zoom. Podczas warsztatu online dowiemy się w jaki sposób zaprojektować ogródek warzywno-ziołowy. Rozplanujemy ilość i rodzaj grządek oraz zestaw roślin, które warto w nim posadzić.

 

Marzec | W warsztacie ogrodnika… czyli nasiona, rozsady, flance, multiplaty i inne cuda.

Praktyczny warsztat ogrodniczy na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku. Podczas warsztatu przyjrzymy się różnym rodzajom nasion oraz porozmawiamy o sposobach ich uprawy. Uczestnicy przygotują własne rozsady oraz dowiedzą się jak je pielęgnować.

 

Kwiecień | Ruszamy na zagony… czyli co i jak siać do gruntu, żeby urosło?

Praktyczny warsztat ogrodniczy na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, m.in. jak prawidłowo wysiać nasiona, jak oznaczać rośliny, żeby nie zaginąć w warzywno-ziołowym gąszczu, jak i po co dokumentować prace w ogrodzie warzywno-ziołowym oraz jak uprawiać swój własny ogródek, żeby mieć z tego frajdę niezależnie od wielkości plonów.

 

Ze względu na kapryśną pogodę, w marcu i kwietniu poinformujemy uczestników o dokładnym terminie spotkania.

 

 

Warsztaty realizowane w zakresie zadania "Dolne Miasto. W Centrum" w ramach kontynuacji projektu "Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku".

+ Więcej
Partnerzy
Logotyp, Miasto GdańskLogotyp, Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa LiczmańskiegoLogotyp, Fundacja Artystów Kolonia TerazLogotyp, Rada Dzielnicy ŚródmieścieLogotyp, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Bliżej CentrumLogotyp, OdDolne Miasto
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła