Zasoby

Artyści
Wystawy
Wydarzenia
Edukacja
Rezydencje
Projekty
KinoPort - repertuar
KinoPort - cykle
Foto
Wideo

Wyrzykowski Piotr

Urodzony w 1968 roku, jest jednym z najciekawszych polskich artystów tworzących wideo. Studiował architekturę wnętrz i malarstwo na ASP w Gdańsku, uzyskał dyplom w pracowni intermedialnej „Pi” prof. Witosława Czerwonki. Twórczość artystyczną rozpoczynał jako performer. Dziś łączy wiele mediów, od internetu po przestrzeń publiczną.
 
Do najbardziej znanych jego prac należą: „Copyright”, „Beta Nassau”, „Runner”, „Cyborg's Sex Manual”, „There Is No Body”, czy „Atomic Love” oraz jako CUKT: „Kampania prezydencka Wiktorii Cukt” i „Dzień Sztuki”. W swojej praktyce wykorzystuje wideo, animację komputerową, fotografię i internet.
 
W latach dziewięćdziesiątych aktywnie uczestniczył w gdańskim środowisku artystycznym (członek Stowarzyszenia Aktywności Społecznej, członek Fundacji Open Atelier, wiceprezes Fundacji Wyspa Progress). W 1995 roku został współzałożycielem i dyrektorem artystycznym grupy CUKT (Centralny Urząd Kultury Technicznej). W 1995 roku otrzymał pierwszą, a w 1997 drugą nagrodę na festiwalu WRO. Nominowany do Nagrody „Spojrzenia” Fundacji Kultury Deutsche Bank w 2003 roku.
 
Znany m.in. jako VJ Peter Style. Pracuje jako scenograf przy produkcjach filmowej.
 
Mieszka i pracuje w Kijowie oraz Gdańsku. 
 
http://www.peterstyle.eu/
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła