Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
27.02.2021

Artcast

ARTCAST - seria podcastów o sztuce współczesnej nadawanych z CSW ŁAŹNIA

Odcinek siódmy, pierwszy w 20201 roku, w sobotę, 27 lutego 2021 o 10.00 na antenie Radia Kapitał.

identyfikacja graficzna: Jan Rosiek
Kuratorki: Anna Szynwelska, Kinga Jarocka

ARTCAST to podcast o sztuce współczesnej, gdzie głos mają przede wszystkim artyści! Zapraszani twórcy przepytywani będą na różne tematy od bieżącej sytuacji społecznej, kondycji kultury współczesnej, czy sens sztuki, ujawnią swoje opinie, poglądy lub wizje. Każdy odcinek to inne zagadnienie i inny twórca. Zawsze zastanawiałeś się: co artysta miał na myśli? Zapraszamy do odsłuchania!
ARTCAST — można polemizować, można komentować!

 

Podcasty znajdziecie na naszym Soundcloudzie: Soundcloud.com/csw_laznia

ARTCAST 2020 odcinki 1-6 znajdziecie tutaj: ARTCAST 2020

 

Odcinek #7

O ataku zombie, futbolu i twórczości w czasach pandemii opowie Maciej Salamon.

Rozmowę poprowadziły: Anna Szynwelska i Kinga Jarocka

 

Zapraszamy na premiere odcinka do Radia Kapitał w niedzielę 27 lutego o 10.00!

 

Zapraszamy na pierwszy w 2021 roku odcinek ARTCASTU! Ania i Kinga wracają z nową serią spotkań z nietuzinkowymi postaciami ze świata sztuki. Jakie nowe wyzwania pojawią się przed nami w tym roku? Jakie działania artystyczne będą na nie odpowiedzią? Czym zaskoczą nas twórcy? 

 

Gościem lutowego odcinka Artcastu będzie artysta wszechstronny i nadzwyczaj aktywny. Maciej Salamon to grafik, malarz, muzyk, nauczyciel akademicki, tatuażysta, człowiek wielu talentów, szerszej publiczności znany jako 1/2 zespołu Nagrobki, a do tego super tata i fajny człowiek. 

Podczas rozmowy artysta opowie jak wygląda działalność artystyczna w czasach pandemii, jak powstała jego “firma portretowa”, jak powrócił do malarstwa, a także jakie ma odczucia w stosunku do kultury online i zdalnego nauczania (szczególnie na kierunkach artystycznych). Dowiemy się również jakie cechy łączą Maćka z Ronaldo, co zawdzięcza Diego Maradonie i w jakich aspektach jest to postać godna naśladowania. Porozmawiamy o długo wyczekiwanej wystawie indywidualnej “Prace domowe” w Miejscu Projektów Zachęty. Podsumujemy wspólnie dziwny rok 2020 (czyli ZOZO) i zastanowimy się jaką nadzieję przynosi rok 2021 (zwany pieszczotliwie ZOZI) - np. czy wobec ciągu niefortunnych wydarzeń w skali globalnej odeprzemy ewentualny atak polskich zombie? 

 

Artysta odniesie się również do poszczególnych informacji zawartych w swojej oficjalnej nocie biograficznej i większość z nich zdementuje.

Maciej Salamon (ur. 1984 r.) grafik, muzyk, ilustrator. Mieszka w Sopocie. Studiował na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, na której aktualnie prowadzi zajęcia z projektowania graficznego na wydziale Rzeźby i Intermediów. Wokalista i gitarzysta duetu Nagrobki. Twórca teledysków i animacji. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość. Prowadzi Galerię Gablotka, która od dwudziestu dziewięciu wystaw prezentuje prace artystów związanych z Pomorzem. Dobry chłopak.

instagram_maciek_salamon

 

Zapraszamy do wysłuchania ARTCAST!

+ Więcej
Wstrzymaj
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
grafika: Jan Rosiek
Partnerzy
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła